Wczytuję dane...

Buciki niemowlęce

Chrzest to pierwszy sakrament młodego człowieka. Jednocześnie jest to jego pierwsza i od razu bardzo ważna uroczystość. Mimo tego, że nasze dzieci nie będą pamiętać swojego chrztu świętego, nie oznacza to że nie powinniśmy dbać o ich elegancki wygląd w tym dniu. Zdjęcia robione podczas sakramentu, będą dla nich wspaniałą pamiątką, a jednocześnie dowodem na to, jak wówczas wyglądały. Jednym z ważniejszych elementów ubranka do chrztu są oczywiście buty.

Buciki niemowlęce – jakie powinny być?

Obuwie niemowlęce to bardzo ważny temat, któremu rodzice powinni poświęcić wiele uwagi. Chyba każdy dorosły wie, jak niekomfortowe jest używanie źle dopasowanych butów. Mogę one powodować nie tylko dyskomfort podczas chodzenia, ale również prowadzić do bolesnych otarć. Kiedy wybieramy buciki niemowlęce, musimy pamiętać o jeszcze jednej ważnej rzeczy. Małe nóżki dziecka dopiero się rozwijają. Rosną w szybkim tempie, nabierają odpowiedniego kształtu, a układ kostny dziecka jest niezwykle wrażliwy. Oznacza to, że powinno się wybierać tylko bezpieczne buciki dla niemowlaka.

Zanim kupisz buciki niemowlęce, sprawdź:

  • czy są wykonane z miękkich i elastycznych materiałów,

  • czy pozwalają stopie oddychać,

  • czy ich rozmiar nie powoduje ucisku,

  • czy kształt butów nie powoduje nienaturalnego wykrzywiania stopy i nogi dziecka.

Jeśli wybrane buty spełniają wszystkie kryteria, można przyjąć że będą dla dziecka bezpieczne. Aby oszczędzić sobie czasu i problemu z poszukiwaniem takich butów w różnych sklepach, można je również zamówić online. Buciki niemowlęce dostępne są również w naszym sklepie internetowym. Oferujemy je Państwu w kilku popularnych modelach, czyli codzienne buciki dla dzieci oraz buciki do chrztu.

Jak wybrać dobre buciki do chrztu?

Rodzice bardzo często mają dylemat, dotyczący wyboru bucików do chrztu. Oczywiście one również muszą być bezpieczne i wygodne dla dziecka, spełniając powyższe wymagania. Jak jednak takie buciki niemowlęce do chrztu dla chłopca powinny wyglądać? Na co należy zwrócić uwagę, kiedy ich poszukujemy?

Białe buciki do chrztu

Oczywiście najczęściej wybieranym kolorem bucików do chrztu są te białe. Jest to kolor symbolizujący niewinność, a zarazem doskonale pasujący do tak uroczystego dnia. Co jeśli jednak ubiór dziecka jest w ciemnym kolorze? Wówczas białe buciki niemowlęce niekoniecznie będą dobrze do niego pasować. To prawda. W takich przypadkach zalecamy wybrać buciki do chrztu, w kolorze komponującym się z ubiorem dziecka. W ofercie sklepu bez trudu znajdziemy buciki niemowlęce do chrztu dla chłopca w kolorze szarym, brązowym oraz czarnym. Jeśli wydaje się Państwu że taka jednorodna, ciemna kolorystyka nie jest dobrym wyborem, polecamy buciki niemowlęce w dwóch kolorach: np. połączenie bieli z granatem.

Buciki niemowlęce do chrztu dla chłopca – sznurowane, na rzepy czy inne?

Kolejne zagadnienie wymagające głębszej analizy, to wybór czy buciki niemowlęce mają być sznurowane, na rzepy, czy może wciskane na stopy? Co doradzają specjaliści? Z pewnością sposób zabezpieczenia bucików na delikatnej stópce dziecka, nie może zagrażać jej nadmiernym ściśnięciem. Mogłoby to ograniczać ilość krwi dostającej się do stopy i powodować w najlepszym wypadku drętwienie. Nie ma w tym względzie żadnych jednoznacznych wytycznych. Można zatem wybierać buciki do chrztu, które są wiązane, zapinane na rzepy lub wciskane na stopy. Pamiętać jednak należy o jednym – nie można butów sznurować lub zaciskać zbyt mocno. Stopa dziecka powinna znajdować się w nich dość luźno i swobodnie.

Z czego produkuje się buciki niemowlęce?

Wybór bucików do chrztu jest naprawdę bardzo duży. Znajdziemy w nim zarówno buciki skórzane, tekstylne, jak i z materiałów skóropodobnych. Jeśli chrzest ma się odbyć zimą, pamiętajmy aby kupić ocieplane buciki do chrztu. Ten rodzaj obuwia posiada specjalne ocieplenie z misia wewnątrz bucików. Chronią one stopy przed nadmiernym wychładzaniem, a także są warstwą amortyzującą. Jeśli decydujemy się na kupno bucików z planem, że będą miały posłużyć przez dłuższy czas, warto wybrać modele łatwe w czyszczeniu i konserwacji.