Wczytuję dane...

Poduszki do spania i karmienia

W czasie ciąży zapewnienie wygody przyszłej mamie to podstawa. Spokojny sen i wystarczająca ilość odpoczynku skutkują lepszym samopoczuciem i prawidłowym działaniem organizmu. Szybko zachodzące zmiany w ciele kobiety sprawiają jednak, że około trzeciego trymestru coraz większy brzuch przeszkadza w znalezieniu właściwej pozycji do spania i leżenia. Z pomocą przychodzi duża, funkcjonalna poduszka, dzięki której wypoczynek aż do końca ciąży (a także już po porodzie) będzie ułatwiony. 

 Dlaczego warto zaopatrzyć się w taki produkt dla kobiet w ciąży?

Ciążowy brzuch, szczególnie w ostatnich miesiącach, najczęściej skutecznie przeszkadza w wygodnym ułożeniu się do snu. Dzięki poduszce można uciąć sobie drzemkę w środku dnia, spać spokojnie przez całą noc, czy po prostu poleżeć, słuchając ulubionej muzyki, oglądając film czy relaksując się z książką. Nie trzeba będzie co chwilę zmieniać pozycji czy denerwować się z powodu dyskomfortu odczuwanego przez rozmiar brzucha. Poduszkę zakupić warto już na początku ciąży i przyzwyczajać się do korzystania z niej. Na pewno będzie każdego dnia służyć ciężarnej aż do dnia rozwiązania. Natomiast później nadal może być wykorzystywana, ze względu na fakt, że jest wygodnym dodatkiem do karmienia dziecka. Sprawdzi się nawet jako ozdoba kanapy już po zakończeniu okresu karmienia.

 Czym charakteryzują się poduszki dla kobiet w ciąży?

Ciążowe poduszki doceniono już w Holandii i Niemczech, gdzie stały się hitami sprzedażowymi.Doskonała jakość produktu sprawia, że przyszłe mamy uwielbiają spanie z nimi. Dodatkowo, większość kobiet zwraca uwagę na zastosowanie komfortowych i bezpiecznych materiałów - każda poduszka wykonana jest w stu procentach z bawełnybez żadnych dodatków i została wyprodukowana w Polsce. Jest antyalergiczna, delikatna i przyjemna w dotyku, a dzięki swojej miękkości wspaniale się do niej przytula. W środku wypełniono ją elastycznymi silikonowymi włóknami, które pozwalają na perfekcyjne dostosowanie się kształtu poduszki do ciała. Gwarantuje to dobrą jakość snu i maksymalnie komfortowy wypoczynek. Natomiast z powodu zastosowania lekkich i jasnych kolorów w połączeniu z drobnymi wzorami całość prezentuje się rewelacyjnie i staje się swoistą dekoracją. 

Także sposób czyszczenia jest prosty i szybki. Wystarczy wyprać zdejmowaną poszewkę zapinaną na zamek w temperaturze nieprzekraczającej 40 stopni Celsjusza.

 Bezpieczeństwo i zdrowie kobiet w ciąży

Poduszka nie tylko sprawia, że kobieta łatwiej zasypia i lepiej wypoczywa, ale także zapobiega możliwym dolegliwościom związanym z nieprawidłowym ułożeniem ciała. Dzięki osiągniętemu poprzez podłożenie poduszki uniesieniu nogi poprawione zostaje ukrwienie płodu, natomiast dzięki podniesieniu głowy kręgosłup zachowuje prawidłową pozycjęw linii na odcinku lędźwiowym. 

 Jak to działa poduszka dla kobiet w ciąży?

Lekko zaokrąglone końce poduszki stworzono, by dopasowane były do umieszczenia pod głową i pomiędzy kolanami. W ten sposób uzyskuje się pozycję, w której staw biodrowy nie jest obciążony, kręgosłup układa się we właściwy sposób, a noga pozostaje lekko uniesiona. Kark, nogi, biodra i kręgosłup pozostają w jednej linii, przez co ciężarna nie doświadcza bólów i naciągnięć.

Dodatkowym atutem jest wsparcie brzucha, gdyż rozszerzona środkowa część poduszki podpiera go i zapobiega napięciom. Z kolei po zwinięciu w rogal produkt staje się wałkiem pod opuchnięte nogi albo oparciem dla zmęczonych po całym dniu i obolałych pleców. 

Poduszka sprawdza się nie tylko w nocy, ale o każdej porze dnia i po zakupie szybko przekonasz się, że jest niezawodna i nie warto rozstawać się z nią na długo. 

 Wykorzystanie po porodzie poduszki do spania dla kobiet w ciąży jako poduszki do karmienia

Poduszka, ze względu na jej odpowiednie wymiary (około 130/70 cm), po porodzie nie przestaje być funkcjonalna. Wykorzystasz ją podczas karmienia!Wystarczy jeden z końców ułożyć w talii z zagłówkiem dla dziecka, natomiast drugi podłożyć sobie pod plecy. Szczególną ulgę takie rozwiązanie stanowi krótko po urodzeniu malucha, gdy karmienie odbywa się bardzo często i jest długie.
Poduszka może być również kojcem dla pociechyoraz być pomocna w nauce siadania, a podczas samodzielnego spania w łóżeczku stanowić zabezpieczenie przed wypadnięciem. Poleca się zabierać ją też dla maleństwa w podróż.
Gadżet poprawiający wygodę w czasie ciąży, ale i przydatny już po narodzinach to praktyczna opcja, gdyż większość mam nie chce kupować zbyt dużej ilości ciążowych dodatków, które wraz z pojawieniem się dziecka na świecie stają się bezużyteczne. Zakup poduch ciążowych w dużym stopniu ułatwi codzienność zarówno oczekującej na przyjście niemowlęcia na świat, jak i młodej mamie.

Jeśli zastanawiasz się nad nabyciem produktu, który ułatwi życie Twojej ciężarnej partnerce, albo spodziewasz się dziecka i poszukujesz skutecznych gadżetów stworzonych specjalnie dla Ciebie, sprawdź ofertę naszych poduszek ciążowych. To produkty wytrzymałe, wystarczające na lata i przydatne w wielu sytuacjach. 

Już dziś wybierz najlepszą poduszkę dla siebie i ciesz się niezakłóconym snem, który pozwoli Ci zregenerować się i każdego dnia wstać pełna energii i szczęśliwa!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów