Wczytuję dane...

Co wybrać na Chrzest dla dziecka?

Co wybrać na Chrzest dla dziecka?

Dobór odpowiedniego stroju na chrzest jest zawsze dla rodziców dużym wyzwaniem. Szczególnie w przypadku dziewczynki można spotkać ubranka do chrztu w licznych fasonach i kolorach. Jak dobrać ubranka do chrztu dla dziewczynki? Ważne, aby były one wykonane z dobrej jakości materiałów, takich jak dobrej jakości satyna, albo bawełna, chodzi o materiały przyjazne dla skóry, aby nie powodowały odparzeń.

 

Białe body i spódniczka

 

Ubranka do chrztu dla dziewczynki to w większości białe sukienki. Dobór sukienki musi uwzględniać przede wszystkim wiek dziecka. Kilkumiesięczne dzieci najlepiej ubrać w ciepłe body, sweterek, rajstopy i bawełnianą spódniczkę. Główkę dziecka można przyozdobić opaską z kwiatem i kokardką. Na stopy najlepiej założyć miękkie, nieusztywniane buciki na rzep. Bardzo malutkie dziewczynki, do 3 miesiąca życia, można chrzcić w białym beciku. Większe, chodzące dziewczynki można ubrać w białe sukienki wykończone falbankami.

 

Ubranka do chrztu dla chłopca

 

Dobór stroju dla chłopca jest w wielu przypadkach znacznie łatwiejszy, niż u dziewczynek. Bazą wielu ubranek są spodenki oraz bluza lub sweterek. Te same zasady rządzą, gdy zamawiamy ubranka do chrztu. Podobnie, jak w wielu przypadkach, także garderoba na chrzest, ma swoje pewnego rodzaju trendy modowe. Może to być jakiś określony model, albo styl, czy kwestie związane z rodzajem ubrania. Sweterki, są raczej przeznaczone dla maluszków, którym bywa zimno. Podobnie rzecz się ma w przypadku rodzaju wykończeń, takich jak ozdobne tasiemki, albo rodzaje materiałów, z których takie, najpiękniejsze ubranka zostały wykonane.

 

Jak ubrać chłopca do chrztu?

 

Ubranko do chrztu dla chłopca może być zarówno całe biało jak i kolorowe. Wśród kolorów dominują granat, szarość lub beż. Małego chłopca można ubrać w spodenki, kamizelkę oraz sweterek lub płaszczyk. Modne są także body stylizowane na małe koszule wraz z doszytymi małymi muszkami lub krawatami. Bez względu na rodzaj ubranka do chrztu powinno być ono przede wszystkim wygodne. Główkę chłopca można ubrać w elegancką czapkę. Powyższe zasady można stosować bez względu na wiek dziecka. Bardzo małe dzieci można zanieść do chrztu w białym beciku.

 

Jakie wybrać ubranka do chrztu?

 

Chrzest święty to ważne wydarzenie dla całej rodziny. Wybór kościoła, rezerwacja sali oraz wybór chrzestnych, to początek przygotowań. Ostatecznie trzeba, także wybrać odpowiednie ubranka do chrztu. To może nie być wcale takie łatwe, gdyż każdy chce, aby jego dziecko wyglądało nie tylko schludnie, ale także wyjątkowo, gdyż to dość wyjątkowe chwile.

 

Białe czy kolorowe?

 

Utarło się, że dziecko podczas chrztu świętego jest ubrane całe na biało. Nie jest to wymóg konieczny. Chłopca można ubrać w mały garnitur koloru granatowego, szarego lub beżowego. Kolor biały z kolei dominuje w przypadku stroju dla dziewczynek, najczęściej w postaci białej sukienki. Biały strój dziewczynki można uzupełnić o różowe dodatki w postaci opaski na włosy lub bucików. Oprócz ubranka do chrztu na uroczystość należy także zakupić świecę do chrztu oraz białą szatkę, która można ozdobić imieniem dziecka.

 

Ubranka do chrztu a pora roku

 

Właściwy dobór stroju dla dziecka, to nie lada wyzwanie dla rodziców. Szczególnie ważny jest wybór odpowiedniego ubranka do chrztu. Musi być ono zarówno wygodne jak i dostosowane do warunków pogodowych. Wiele zależy więc od tego, jaka pora roku jest aktualnie brana pod uwagę, ale także to, jak aura będzie się kształtować w ten, wyjątkowy dzień, dzień chrztu. Może zrobić się dużo zimniej, niż przewidywano, albo na przykład znacznie cieplej, co ma często znaczenie w kwietniu, albo latem.

 

Płaszczyk czy sweterek?

 

Przy wyborze ubranka do chrztu należy uwzględnić fakt, że dziecko spędzi około godzinę w kościele. W zależnie od pory roku temperatura w środku kościoła może być stosunkowo niska lub wysoka. By nie dopuścić do zgrzania lub wychłodzenia dziecka należy pamiętać o uzupełnienie ubranka do chrztu o okrycie wierzchnie. W przypadku sukienek dla dziewczynek odpowiedni będzie wełniany sweterek. Chłopców można ubrać w wełnianą marynarkę lub kurteczkę. Większe dzieci będą się ładnie prezentować w białych lub beżowych płaszczykach.

 

Ile kosztują ubranka do chrztu?

 

Organizacja chrztu świętego to ważne wydarzenie dla rodziny małego dziecka. Do nie najtańszych należą także ubranka do chrztu. Jak ubrać dziecko elegancko i niedrogo? Istnieją odpowiednie sklepy, w których można zaopatrzyć się dość tanio i to w bardzo efektowne ubranka. Nie muszą one równocześnie skutkować znaczącym obniżeniem budżetu domowego.

 

W sklepach i na aukcjach

 

Najdroższe ubranka do chrztu potrafią kosztować nawet kilkaset złotych. Gotowe zestawy często obejmują sukienkę dla dziewczynek i mały garniturek dla chłopców. Zestawy do chrztu można też skomponować samodzielnie kupując body i spodenki lub spódnice. Stosunkowo tanie zestawy do chrztu można znaleźć na serwisach aukcyjnych. Ubranka do chrztu są ubierane na raz, dlatego zakup używanych zestawów pozwoli zarówno na oszczędności, jak i zapewni dziecku elegancki i modny strój. Po uroczystości ubranko będzie można ponownie sprzedać.