Wczytuję dane...

Czy warto kupować nowe ciuszki dla dziecka?

Czy warto kupować nowe ciuszki dla dziecka?

Każdy przyszły rodzic chce aby jego pociecha była ubrana w najlepsze ubrania i miała wszystkiego po dostatkiem. W dobie Internetu i ogłoszeń znaleźć można ogłoszenia sprzedaży, a tam ciuszki dla dziecka trendy w modzie dla niemowląt jesień zima 2018.
Wybierając nowe ubranka, warto zastanowić się, czy są one przede wszystkim zdrowe dla malutkiego człowieczka. W tym celu dobrze jest sprawdzić skład tkaniny, z której zostały one wykonane. W większości przypadków, najlepsze są takie z bawełny, gdyż jest to włókno naturalne oraz nie powodujące podrażnień w kontakcie ze skórą niemowlęcia. Dodatkowo właściwością bawełny jest coś takiego, co można nazwać dobrym sposobem wentylacji, a dzieje się tak za sprawą tego, że bawełna ma strukturą oddychającą, a przez to nie jest w stanie spowodować odparzeń skóry. Te z kolei mogłyby być dość problematyczne, a także powodować dodatkowe skutki uboczne, takie jak źle gojące się rany, czy na przykład podrażnienia przy zakładaniu i zdejmowaniu różnego rodzaju ubranek.

Nowe nie znaczy drogie


Otóż okazuje się, że zadbane i niezniszczone ubranka dla dziecka, które kupimy od kogoś mogą być nieco już zniszczone, a przez to mniej efektowne, niż te kupione oryginalnie w sklepie. Wiadome jest, ze skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i nie powinna być narażona na różnego rodzaju substancje chemiczne. Dodatkowo ciuszki dla dziecka noszone już przez innego niemowlaka, mimo że są już wyprane, mogą mieć w składzie pot innego maluszka, a to też może powodować podrażnienia. Używane rzeczy zazwyczaj pierze się je nie tylko jeden raz, ale przynajmniej dwa lub trzy razy. Warto jednak wspomnieć, że nowe także powinno się wyprać już na samym początku przed użyciem w odpowiednich proszkach i płynach przeznaczonych dla niemowląt. Korzystnie wpływa to na czystość ubranek pod względem chemicznym. Dzięki częstemu praniu są one pozbawione najmniejszej nawet ilości substancji barwiących czy innych nakładanych na tkaniny. Istnieją nawet specjalne bibuły, które są w stanie odbarwić coś takiego, jak kolorowe ubrania, aby te nie były w stanie zabarwić innego typu rzeczy, zwłaszcza w jasnych kolorach. Ten rodzaj bibułek ma za zadanie przejąć barwnik i doskonale nadaje się do tego celu, zamiast potem wyjmować z prania, nieco zabarwione ubranka, wyjmuje się kolorowe bibułki, natomiast same ciuszki wyglądają świeżo i są w jasnych barwach i na długo taką kolorystyką zachowają.

Od znanego dostawcy


Dodatkowym atutem zakupu ubranka dla dziecka w naszym sklepie online, jest fakt, że są one nieporównywalnie tańsze, niż te kupowane w sklepie i nowe. Bywa, że rodzice dzieci które wyrosły już z malutkich ubranek (trwa do zazwyczaj kilka dni lub tygodni) chcą pozbyć się zbędnych ciuszków z szafy, to dobry pomysł i pozwoli na zakup nowej ilości, w nieco większych rozmiarach.
Warto zatem rozpatrzyć możliwość zakupu takich ciuszków dla dziecka, choćby ze względu na cenę ich jakość oraz dobry gatunek materiałów. Pamiętać jednak należy, aby dokładnie je obejrzeć i wybrać tylko te które są właściwe rozmiarowo.

Wyprawka niemowlęca – czy to dobry prezent?

Oczekiwanie na poród pod koniec ciąży potrafi zestresować nie jednego przyszłego rodzica. Żeby stresów było mniej warto pomyśleć wcześniej o przygotowaniu torby z rzeczami które należy zabrać do szpitala ze sobą, gdy upragniony moment wreszcie nadejdzie. Lepiej, żeby przygotowana wyprawka do szpitala była przygotowana wcześniej i czekała na odpowiednim moment. Dlatego to dość dobry pomysł na prezent i bardzo praktyczny. Do torby dla dziecka należy spakować kilka kompletów ubranek, najlepiej bawełnianych. Wiadomo, że przyszłej mamie zawsze przyda się jakaś pomoc, choćby pomoc w pakowaniu, albo gotowy zestaw, bardzo praktycznych ciuszków. Ubranka dla noworodka muszą być wcześniej wyprane w hipoalergicznym proszku i koniecznie wyprasowane, żeby nie było zagnieceń, które mogą podrażnić delikatna skórę. Z kosmetyków dziecięcych należało by pamiętać o kremie na odparzenia, pudrze, oliwce albo kremie do smarowania ciała, oraz emulsji lub płynie do kąpieli. Wszystkie kosmetyki powinny być przeznaczone dla dzieci od urodzenia. Następnie pakujemy pieluchy jednorazowe i chusteczki dla niemowląt. Dobrze jest wcześniej kupić i wziąć ze sobą becik, żeby otulić dziecko podczas snu. Można również zabrać butelkę do karmienia ze smoczkiem w najmniejszym rozmiarze, oraz mleko modyfikowane, na wypadek gdyby nie było możliwości karmienia naturalnego od razu po porodzie. Po cesarskim cięciu nieraz laktacja nie występuje od początku. Można też zakupić smoczek uspokajający, jeśli rodzice preferują jego używanie. Na pewno każda mama dodała by jeszcze coś od siebie do powyższej listy co chciała by zabrała na porodówkę.