Wczytuję dane...

Kokony dla niemowlaków

Kokony dla niemowlaków

Nie ma chyba nic bardziej praktycznego dla maluszków i efektownego dla ich młodych mam, niż ubranka niemowlęce. Te słodkie kolory, które można znaleźć, to niebieskie, zielone odcienie, ale także ładniejsze nieco róże i odcienie żółtego. Także dodatkowe wykończenia oraz zdobienia, to coś co ma wyglądać nieco bardziej elegancko w porównaniu z typowymi ubrankami, stosowanymi na co dzień. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w coś takiego, co nazwać można swego rodzaju pontonem, czyli pewnego rodzaju łóżeczkiem, stosowanym w praktyce, zarówno do łóżeczka, ale także jako podkładkę dla dziecka w czasie podróży oraz w czasie wizyt u znajomych. Przypominające swoim wyglądem efektowne łodzie pontonowe - akcesoria, to coś co może przydać się w wielu sytuacjach, zwłaszcza kiedy miejsce, w którym położyć trzeba dziecko, na przykład do przewinięcia go, jest zbytnio twarde. Pontony dla niemowląt są wykonane z miękkiego materiału, wypełnionego wyściółką, czymś w rodzaju granulatu, a ten przypomina swoją strukturą dość miękką kołderkę.

Kokon dla noworodka

Chrzciny dziecka, czyli impreza na pokaz

Nie ma co się oszukiwać, że współczesne chrzciny taką, pokazówkę nieco teraz przypominają, ale mają także dla wielu z nas wymiar duchowy. Tak czy siak, podobnie, jak na inne okazje, zaprasza się rodzinę, znajomych oraz przyjaciół. To zrozumiałe, że chcemy aby wszystko wypadło, jak najbardziej efektownie, a także mogło zostać właściwie uwiecznione na zdjęciach, aby mogły one stanowić potem pamiątkę na długie lata. Także ubranka do chrztu stanowią tu dość istotny element wyposażenia, a także coś w rodzaju dopełnienia dziecięcej wyprawki. Zazwyczaj chodzi tu o białe ubranka, które mają nie tylko wyglądać odświętnie, ale także nadawać szczególny charakter uroczystości oraz przypominać o symbolice, jaką jest obmycie z grzechu pierworodnego.

 

Śpiochy, sweterki oraz inne ciuszki

Wśród licznych śpioszków, powinny znaleźć się także inne rodzaje ciuszków, takie jak sweterki na każdą okazję. Najbardziej efektywne są takie, które można zapinać na guziczki, tak aby dziecku mogło faktycznie być trochę cieplej, jeśli zajdzie taka potrzeba. Sweterki, to coś co ma jeszcze szereg innego rodzaju zastosowań, mogą bardzo przydać się na podróż oraz sprawdzić się na chłodniejsze dni, kiedy zajdzie konieczność wyjścia z maluszkiem na spacer. Przydatne mogą być także śliniaczki oraz śpiwory, najczęściej spotykane w kształcie śpiochów oraz często kupowana na prezent wyprawka dla niemowlaka wybierana przez bliskie osoby i mająca stanowić prezent na przykład na chrzciny. W wyprawce dla maluszka znajdują się pieluszki, ale także smoczek oraz akcesoria pielęgnacyjne, mające na celu utrzymanie czystości dziecka i walkę z bakteriami, których wszędzie wokół jest pełno. Dodatkowe ubranka, to także coś co warto mieć na zmianę, zwłaszcza kiedy malec zmoczy pieluszkę.

 

Tuż przed porodem

Trudno jest z góry określić, kiedy nastąpi poród, ale dobrze jest być przygotowanym i spakowanym jeszcze przed pójściem do szpitala. To może się zdarzyć w każdym czasie, a nawet miejscu, dlatego tuż przed rozwiązaniem nie jest warto udawać się w regiony, gdzie opieka szpitalna może być ograniczona. Mając na uwadze dobro maluszka tuż po porodzie, warto wiedzieć, co to jest wyprawka do szpitala a istnieje cała masa rzeczy, które okażą się niezbędne w pierwszych dniach. Ot choćby mały ręczniczek, albo pieluchy, gdyż już od samego początku mały człowiek będzie moczyć się i robić kupkę. Także w tym celu, przydadzą się dodatkowe ubranka, które będzie trzeba często zmieniać, aby malec był stale czysty i zadbany. Skupiając się na higienie, warto mieć także chusteczki nawilżające, ale zasypka, także będzie przydatna. Zazwyczaj pobyt w szpitalu nie trwa długo, a warunki domowe są zawsze lepsze niż te, panujące w szpitalu.

 

Szlafrok dla przyszłej mamy

Także o siebie powinna zadbać przyszła mama, pakując wyprawkę dla maluszka tuż przed szpitalem. Dla niej, ale także dla dziecka przydadzą się również akcesoria, mające za zadanie odciąganie nadmiaru mleka, noszące nazwę akcesoriów laktacyjnych, bo jak wiadomo mleko matki jest niezbędne dla zdrowia maluszka, a także ma dużo więcej cennych właściwości, niż mleko z proszku podawane niemowlęciu z butelki. Mając odpowiednie akcesoria, można nie tylko ściągnąć mleko bezpośrednio z brodawek młodej mamy, ale także potem przechować je przez jakiś czas, bo od czasu do czasu mogą się także pojawiać niedobory mleka, a jest ono niezwykle cenne i bardzo zdrowe, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia dziecka.

 

Body dla noworodka

Nie ma chyba bardziej praktycznego rozwiązania, niż body dla noworodka, a jak wiadomo body ma otwierany dół, tak aby zmiana pieluchy mogła następować bez konieczności zdejmowania sweterka, śpioszków i innego rodzaju ubranek. To dużo szybszy sposób, a także pozwalający na zachowanie czystości znacznie szybciej i częściej. Ten rodzaj ubranek, warto jest posiadać w ilości większej niż jedna sztuka. Zostało ono wykonane z miękkiej bawełny, tak aby nie spowodować u noworodka żadnych podrażnień.