Wczytuję dane...

O czym pamiętać szykując się do chrztu dziecka?

O czym pamiętać szykując się do chrztu dziecka?

Przygotowania do chrztu to bardzo ważny czas dla rodziny, a także samego maluszka, wtedy następuje dla niego ważny moment, bo to jest pierwszy i bardzo ważny sakrament. Wiele osób decyduje się na ten rodzaj uroczystości w święta i to zarówno te zimowe, jak i na wiosnę. W świąteczny czas, kiedy nadchodzi Boże Narodzenie, świętujemy przyjście na świat małego człowieka, przez to chrzest u dziecka, kojarzyć się może z właśnie z taką, świętą dzieciną. Prócz tego, że sam w sobie chrzest jest dużym świętem, a także wiąże się z przygotowaniami i zaproszeniem całej rodziny, w czasie świąt, wydaje się to być jeszcze bardziej uroczyste przedsięwzięcie. Na ten czas, trzeba więc zamówić odpowiedni tort, ale także przygotować pyszne potrawy, sałatki i inne przekąski. Nie można jednak zapomnieć o samym maluszku, który tak samo na co dzień, jak i od święta potrzebuje ubranek, ale także nieco w lepszym stylu, to znaczy bardziej eleganckich oraz w nieco ładniejszym wydaniu i z dużo lepszej jakości materiałów.

 

Ubranka niemowlęce

Nie ma chyba nic bardziej efektownego, niż ubranka dla małego człowieka, zwłaszcza takie wykonane z dobrej jakości materiałów. Ubranka te powinny być w dobrym stylu, ale także wykonane z wysokiej jakości tkanin, aby delikatnej skórze dziecka nie szkodzić. Te przygotowane na chrzest, powinny być bardzo starannie wybrane, aby móc sprawić że mały człowiek będzie wyglądał znacznie bardziej odświętnie, a jak wiadomo każde zdjęcia dokumentujące święta stanowić będą dla niego pamiątkę, nigdy jednak nie powtórzy się jego bycie małym dzieckiem, a zwłaszcza te pierwsze miesiące życia, które są dość wyjątkowym czasem zarówno dla samego maluszka, ale także dla całej jego rodziny.

 

Ubranka do chrztu

Oprócz białej szaty, która jest symbolem czystości i niewinności, także inne rodzaje ciuchów, powinny się znaleźć wśród zestawu ubranek dla maluszka, który ma być dopiero ochrzczony. Na ten czas, przygotowuje się kilka zestawów ubranek, takie dość odświętne, ale także takie, które będą przeznaczone na dzień do domu i do sesji zdjęciowej. W czasie uroczystości, może dziać się dużo, a samo niemowlę, może być dość mocno zmęczone, panującym wokół zgiełkiem i dużą ilością mało znanych sobie twarzy. Ubranka do chrztu, są zazwyczaj w jasnych i kremowych odcieniach zarówno bieli, żółtego, ale także różowego i błękitnego. Ubranka do chrztu, są wykonywane z najlepszej jakości tkanin, które są w stanie przepuszczać powietrze, nie powodując tym samym nadmiernego pocenia się u dziecka, co dla niemowląt jest szczególnie ważne, zwłaszcza w pierwszych miesiącach ich życia.

Ubranka do chrztu dla niemowląt

Buciki do chrztu

Tak samo, jak ubranka do chrztu, tak potrzebne nawet dla małego dziecka mogą okazać się wysokiej jakości buciki, które powinny być nie tylko efektowne, ale także wykonane z dość miękkiego materiału oraz zapewniać dziecku ochronę stóp i sprawić, że będzie mu dość ciepło, kiedy będzie samodzielnie leżeć w łóżeczku pełnym zabawek. Także do kościoła, w czasie oczekiwania na ceremonię samego sakramentu, może okazać się, że maluszkowi będzie dość zimno, warto mieć ze sobą dodatkową osłonę, na przykład w postaci kocyka, albo innego rodzaju otuliny, aby w razie czego dziecko jeszcze przykryć. W kościołach, oprócz tego, że jest duży metraż, także zdarzają się przeciągi, zwłaszcza kiedy wierni wchodzą i wychodzą.

 

Buciki niemowlęce

Buciki niemowlęce, są nieco inne od takich, stosowanych dla większych dzieci, na przykład kilkuletnich. Nie są one usztywnianie, aby zapewnić stabilność kostce, bo to jeszcze za wcześnie, ale mają za zadanie być miękkie w środku, aby dziecku było dość wygodnie, nawet kiedy leży. Gdyby buciki były zbyt ciasne, wówczas maluszkowi nie tylko będzie niezbyt wygodnie, ale może nawet cały czas płakać. Warto dokładnie zmierzyć mu stópkę, zanim jeszcze dokona się zamówienia, bo takim maluszkom stópki dość szybko rosną, chociaż po kilka milimetrów, ale jednak, to może być spora różnica. W ostatnim czasie modne stało się ubieranie maluszków jak na bal, to znaczy dominują smokingi, a dla dziewczynek balowe sukienki z dużą ilością falbanek, koniecznie z przeźroczystej tkaniny.

Komplet do chrztu dla chłopca

Wyprawka do szpitala

To taki zestaw akcesoriów, który zabiera ze sobą mama, która dopiero planuje poród, ale okazuje się, że warto mieć i taki zestaw na wszelki wypadek. Do szpitala może maluszek trafić z zupełnie niewiadomych przyczyn. To może być kwestia zapalenia, albo nieco trudniejszego przypadku grypy, albo inne choroby, na które zapadają także niemowlęta. Stosuje się zapobiegawczo także szczepienia ochronne, ale u każdego dziecka tolerancja na tego typu zastrzyki może być różna, jednak powodują one produkcję przeciwciał, a to daje możliwość naturalnej walki z chorobami, jeśli takie się pojawią. Tak czy siak, warto mieć w zanadrzu wyprawkę do szpitala, ot na wszelki wypadek, bo zazwyczaj wtedy nie ma czasu na właściwe przygotowania, a czas nagli.

 

Wyprawka dla niemowlaka

Wyprawka dla niemowlaka, to nie tylko same ubranka, ale także cała masa akcesoriów, które są przeznaczone dla jego pielęgnacji, tam znaleźć się mogą zasypki, zapas chusteczek, czy nawet wanienka do kąpieli i smoczek.