Wczytuję dane...

Wyprawka niemowlęca – czy to dobry prezent ?

Wyprawka niemowlęca – czy to dobry prezent ?

Przychodzi takie czas, kiedy na świecie ma się pojawić niemowlę, a jest to dziewiąty miesiąc ciąży, wobec czego większość domowników, jest już przygotowana i czeka z niecierpliwością na rozwiązanie oraz pojawienie się maluszka na świecie. Rodzina i bardzo blisko zaprzyjaźnieni znajomi oczekując na noworodka kupują drobne upominki, także dla jego mamy, wielu z nich jednak także szykuje coś specjalnego, zwłaszcza jeśli zostali wybrani na rodziców chrzestnych, to oni mogą się zastanawiać nad tym, co dla dziecka będzie niezbędne zaraz po przyjeździe ze szpitala, mogą to być podstawowe akcesoria, które przydadzą się w czasie codziennej pielęgnacji, takie jak smoczki, gąbki do kąpieli, albo nawet sama wanienka, bo maluszka trzeba będzie kąpać dość ostrożnie.

Wyprawka z kolekcji VIP

Ubranka niemowlęce

To takie małe ciuszki, wśród których znaleźć można takie akcesoria, jak śpiochy, albo sweterki w kolorach pastelowych oraz bluzeczki, sweterki, a nawet małe body, które umożliwia zmianę pieluszki, bez konieczności rozbierania maluszka, czego nie są w stanie zapewnić na przykład małe śpiochy. Warto także mieć gdzie je układać, tak aby się wszystkie pomieściły. To może nie być łatwe zadanie, a jak wiadomo, na początku maluszek powinien być jak najczęściej pod nadzorem rodziców, potem może mieć swoje miejsce, a nawet swój pokój, przydatna może być więc elektroniczna niania, która ma za zadanie powiadamiać, zawsze gdy ten zacznie płakać. Elektroniczne nianie są na tyle dobre, że stale można mieć jakby podsłuch do sąsiedniego pokoju, w którym jest ustawione łóżeczka dla maluszka. Tylko od czasu do czasu, konieczna może się okazać zmiana baterii. Mimo, że jakoś tak się dzieje, że matka dziecka śpi nieco czujniej, gdyż jest stale zatroskana o zdrowie, a także spokój, swojego maluszka, w pewnym momencie może być nieco bardziej niewyspana, gdyż stale musi zarywać noce, a to może spowodować znaczniejsze przemęczenie.

 

Buciki niemowlęce

Obuwie dla dzieci, nie tylko powinno być ładne, ale także ma na celu ochronę stóp. Także bardzo małe dziecko, z tego właśnie powodu, może potrzebować na swoje, delikatne nóżki obuwia, warto jednak wcześniej zmierzyć podeszwę u dziecka, bo mimo że to mały człowieczek, także i jemu rośnie nóżka, a przez to co jakiś czas zmienia się jej rozmiar. Nawet jeśli to kilka milimetrów, to warto wiedzieć, że może to stanowić numer więcej, a dla noworodka niezwykle ważna jest wygoda, ciepło, także w stopy, które mimo skarpet mogą mu marznąć. Także do kościoła, w czasie chrztu, dziecko powinno mieć odpowiednie zabezpieczenie przed chłodem. Może się od zimna przeziębić, a to jak wiadomo, nikomu nie służy, a nawet może powodować powikłania, nawet w dorosłym życiu. Buciki, mogą być różne, takie bardziej odświętne, albo przypominające nieco bardziej skarpetki, zazwyczaj są one białe, albo w ciemniejszych kolorach dla chłopców. W środku mają miękką gąbkę, a także lekko usztywnioną podeszwę, ale nie jest to podeszwa typowa, jak w przypadku bucików, które są przeznaczone dla dzieci, które chodzą.

Wyprawka do szpitala z kolekcji Panda

Wyprawka do szpitala

Także na ewentualność szpitala warto jest być przygotowanym, może się okazać niezbędne szybkie pojechanie tam, kiedy na przykład dziecko zachoruje, ale nie ma sensu się zamartwiać na zapas, zwyczajnie warto być gotowym na wszelkie ewentualności, tak aby w razie czego można było złapać spakowaną torbę z niezbędnymi akcesoriami. Zestaw pieluch, to coś co może być bardzo pomocne na przykład w podróży, albo w szpitalu, ale także w domu, zawsze warto jest mieć dodatkowy pakiet, ten może być niesamowicie praktyczny, kiedy z jakiegoś powodu pieluchy skończą się niezauważalnie. Czyste ubranka dla matki i dziecka, zwłaszcza bielizna, to coś co warto mieć w szafie, chociaż po jednym komplecie, na zapas, takim nowym, nietkniętym, na tak zwaną „czarną godzinę”.

 

Wyprawka dla niemowlaka

Co można by nazwać wyprawką, to taki zestaw przedmiotów, który ma za zadanie stanowić pomoc przy codziennej pielęgnacji małego dziecka. Wśród akcesoriów do wyprawki, powinny się znaleźć takie przedmioty, jak mała wanienka, do kąpania maluszka, ale także puder, albo zasypka dla niemowląt, która ma za zadanie zabezpieczać skórę przed odparzeniami, zwłaszcza po zmianie pieluszki. Małe dzieci często się moczą, a to dlatego że sporo piją. Nie są jednak w stanie jeszcze samodzielnie kontrolować swoich potrzeb fizjologicznych. Wśród wyprawki, powinien być także smoczek, który jak wiadomo, ma za zadanie uspokajać dziecko, gdyż przypomina on dziecku pierś matki. Ręczniki, grzebień, szczotka, gruszka itp. To niektóre rodzaje artykułów higienicznych, niektóre z nich będą używane dopiero z czasem, kiedy dziecko trochę podrośnie. Ale są one w zestawie, bo taki moment nadchodzi bardzo szybko, aż trudno się czasem przygotować na to, jak czas szybko biegnie. Jeśli chodzi o sam grzebień, albo szczotkę do kąpieli, to wydawać się mogą one niepotrzebne, bo przecież małe dzieci nie mają włosów. Nic bardziej mylnego, tak naprawdę niektórzy rodzą się z dość bujnym, chociaż niezbyt gęstym owłosieniem. Po kąpieli, można więc niemowlaka uczesać.