Wczytuję dane...

Jak ubrać dziecko na pierwszą wigilię?

Jak ubrać dziecko na pierwszą wigilię?

Jak ubrać dziecko na pierwszą wigilię?

Wielu z nas zastanawia się jak ubrać dziecko na pierwszą wigilię. Pierwsze, co nasuwa się na myśl, to oczywiście „wygodnie”. Ale co to tak właściwie znaczy te „wygodnie”? W końcu należy pamiętać, że Święta przypadają niemal na środek zimy. Warto, zatem zacząć od początku.

Nigdy nie zostawiajmy wyboru świątecznego ubranka dla naszego maleństwa na ostatnią chwilę. Szykując kostium w ten sam dzień, bądź dzień przed może okazać się, że buty są już za małe, sweterek poplamiony, a czapeczka ‘zmechacona”. Każdy z nas chce, by dziecko wyglądało równie schludnie, ładnie i uroczyście, jak reszta rodziny. Warto mieć na uwadze, że nawet takie maleństwo chce ślicznie wyglądać w czasie swoich pierwszych świąt. Za jakiś czas, zdjęcia zrobione podczas tej uroczystości, będą dla niego ważną pamiątką.
Do rzeczy, skoro już wiemy, że nie należy wybierać świątecznego ubranka na ostatnią chwilę, warto nawet miesiąc przed rozejrzeć się w naszej szafie. Jak wiemy, maleństwo rośnie bardzo szybko, i duża część odświętnych ubranek może być już za ciasna. Warto dokładnie przejrzeć garderobę. Niewątpliwie pierwsze, co rzuci nam się w oczy to ubranko do chrztu. Jeżeli dobieraliśmy je z myślą o innych, ważnych uroczystościach, może być jeszcze odpowiednie. Ubranka niemowlęce do chrztu mają to do siebie, że są wyjątkowo eleganckie. Nasze maleństwo może w nich iść nie tylko do kościoła, ale również obchodzić święta, imieniny, dzień dziecka – niemal każdą ważną uroczystość. Oczywiście pamiętajmy o tym, że ubrano kupione w zimie, nijak nie sprawdzi się w środku lata.

Nie da się ukryć, że w wielu przypadkach ubranko do chrztu będzie po prostu za małe bądź nieodpowiednie. W tym wypadku musimy pomyśleć o zakupie nowego, odświętnego kostiumu. Czym kierować się przy jego wyborze? Najważniejsza jest wygoda dziecka. Tego typu kreacja winna być wykonana z wysokiej, jakości materiałów. W tym wypadku nie należy oszczędzać. Warto wybrać ubranka dobre gatunkowo np. bawełniane. Bawełna ma to do siebie, że nie uczula, a tym samym jest przyjazna dla dziecka w każdym wieku. W przypadku małych dzieci strój nie może być ani za duży ani za mały. W przypadku źle dobranych wymiarów, maleństwo może mieć skrępowane ruchy. Zbytni ucisk niektórych partii ciała, może znacząco wpłynąć na ich samopoczucie, a nawet zdrowie. Nie narażając dziecka na problemy, warto zainwestować w dobrze skrojony komplet.
Wiemy już, jaki chcemy materiał oraz znamy rozmiar naszego maleństwa, teraz warto zastanowić się, co tak naprawdę potrzebujemy. W przypadku niemowlęcia kreacje dla dziewczynki i chłopca będą bardzo podobne. Mowa tu oczywiście o jednoczęściowym body. Każda mała księżniczka, niewątpliwie uroczo wyglądać będzie w sukieneczce, zaś chłopczyk w garniturze. Warto mieć na uwadze, że wigilia przypada w niemal najzimniejszym okresie zimy. Musimy, zatem tak ubrać nasze maleństwo, by mieć pewność, że nie zaziębi się w czasie podróży. W tym celu należy zapoznać się z kolekcją sweterków i bluz.

Jako, że wigilia to swojego rodzaju wyjątkowe święto, warto szukać ubranek niemowlęcych w jasnych, pastelowych barwach. Świetnie sprawdzą się tutaj biele, beże oraz kremy. By nieco urozmaicić wygląd całej kreacji, możemy zastosować kontrast w postaci nieco bardziej wyrazistych detali np. ciemniejszych kieszonek, wstążeczki od sukienki czy czapeczki. Szalenie modne w tym roku są odcienie błękitu oraz czerwieni. Nie zapominajmy również o dodatkach. Jeżeli chcemy, by nasze maleństwo wyglądało stylowo, oryginalnie, a jednocześnie czuło się komfortowo, warto rozglądnąć się za wygodnymi i nieograniczającymi ruchów dziecka dodatkami. Tutaj doskonale sprawdzą się różnego rodzaju czapeczki, opaski, kamizelki czy wstążki.
Oczywiście nie możemy zapominać o butach. W przypadku niemowlęcia idealnie sprawdzą się popularne niechodki. Buty te nie ograniczają, ani nie krępują ruchów dziecka. Dodatkowo są wygodne i dbają o odpowiednie ułożenie stopy maleństwa.

Pamiętajmy, że kupując ubranka niemowlęce na pierwszą wigilię, trzeba zwrócić uwagę na detale, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia czy życia maleństwa. Warto dokładnie sprawdzić czy dany ciuszek nie zawiera rzepów, guzików czy wkrętek umiejscowionych tak, że przy jakimkolwiek ruchu dziecka, zapięcie uciskałoby go. Wszystkie małe, zwłaszcza metalowe czy plastikowe elementy, winny być odpowiednio ukryte pod warstwami materiału, tak by nie kusiły malutkich rączek do gryzienia czy połykania.

Chociaż wielu z nas uważa, że kreacja dla niemowlęcia na pierwszą wigilię nie jest zasadna, miejmy na uwadze, że nasze dziecko za dwadzieścia lat chwyci album ze zdjęciami i zobaczy w nim właśnie swoje zdjęcia z tego okresu. Fotografie z pierwszej wigilii stanowią doskonałą pamiątkę na długie lata. Dlatego właśnie i ze względu wygodny naszego dziecka, powinniśmy pomyśleć o odpowiednio dobranym kostiumie. Jeżeli wybierzemy uniwersalny zestaw, możemy go użytkować dopóki nasze maleństwo z niego nie wyrośnie. A to oznacza, że zakup będzie jak najbardziej trafiony.