Wczytuję dane...

Niechodki – pierwsze buciki dla Twojego dziecka

Niechodki – pierwsze buciki dla Twojego dziecka

Niechodki – pierwsze buciki dla Twojego dziecka

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, co to są niechodki wyjaśniamy te mało skomplikowane pojęcie. Niechodki to nic innego jak buciki dla niemowląt, które nie potrafią jeszcze chodzić. Zazwyczaj nie są one tak sztywne jak normalne buty. Ich wygląd i budowę można przyrównać do zwykłych kapciuszków. Na pewno wielu z Was zastanawia się, jaki jest sens kupowanie butów dzieciom, które jeszcze nie potrafią chodzić. Odpowiedź jest prosta – jest to idealne dopełnienie każdego stroju. Niechodki świetnie uzupełniają odświętne ubranko.

Pierwsze niechodki niewątpliwie przydadzą się na chrzciny naszego maluszka. W naszym asortymencie dostępne są produkty idealnie przystosowane na tą okazję. Stylowe, a zarazem urocze sprawią, że strój dziecka zalśni nowym, nieznanym dotąd blaskiem. Chociaż stópki niemowlęcia rosną naprawdę szybko, można spokojnie przyjąć, że takie buciki przysłużą nam się na kilka rodzinnych uroczystości. Niechodki charakteryzują się delikatną i niezwykle miękką podeszwą. Jako, że noworodek nie jest zbyt ruchliwy, buciki te będą idealnie przylegać do nóżek.

Pamiętajmy, że stopa dziecka potrzebuje do prawidłowego rozwoju przede wszystkim swobody. Sztywna zapiętka oraz wysoka cholewka sprawi, że maluszek będzie miał ograniczone ruchy. Niechodki to buty, które winne być jak najbardziej miękkie. W domu nasze dziecko może biegać na boso. W kościele, na przyjęciu bądź spotkaniu rodzinnym buciki, o których piszemy będą świetną ochroną przed wahaniem temperatur, niechcianymi urazami bądź insektami. Musimy mieć na uwadze każdą sytuacją, a małe dziecko podatne jest na wypadki bardziej niż ktokolwiek inny.

Niechodki to buciki, których celem jest nie tylko dobrze wyglądać, ale również zabezpieczać stopę dziecka. To swojego rodzaju ochrona przed niebezpieczeństwami świata zewnętrznego. Stopy niemowlęcia są tak samo ważne jak reszta jego delikatnego ciała. Czym kierować się wybierając takie butki? Najważniejsza jest podeszwa. Winna ona zawierać specjalne wypustki, które zabezpieczą maleństwo przed ewentualny poślizgnięciem się. Oczywiście niechodki muszą być miękkie. But powinien pracować na równi ze stopą dziecka. Jeżeli ograniczymy ruchy dziecka już na samym początku, w przyszłości może mieć poważne problemy zdrowotne. Przy wyborze pierwszych bucików warto zwrócić uwagę na miejsce zgięcia bądź łamania podeszwa. Szacuje się, że w odpowiednio dobranym obuwiu powinno ono wypadać mniej więcej w jednej trzeciej długości podeszwy. Jest to niezwykle ważne, gdyż pozwala prawidłowo układać się stópce dziecka podczas ruchów. Jeżeli zdecydujemy się na model posiadający rzepy bądź wiązania, linia zgięcia powinna przebiegać tuż nad nimi. Tylko tak but nie będzie uwierał w podbicie.

Niektóre niechodki mają ten problem, że swoim wyglądem zupełnie nie przypominają kształtu anatomicznego stopy. W miejscu na paluszki musi być szeroko, gdyż w innym przypadku możemy narazić nasze dziecko na poważną deformację stópek. Na środku bucik powinien się zwężać, tak by w czasie ruchów niemowlęcia przypadkiem nie spadł. Odpowiednio wyprofilowany but zapobiega powstawaniu płaskostopia. Zdrowie dziecka przede wszystkim.

Większość renomowanych firm posiada w swojej ofercie obuwie oznaczone symbolami WMS. Definiują one tęgość niechodków, czyli to czy są szerokie, średnie czy szczupłe. Modele sznurowane bądź rozpinane umożliwiają dopasowanie wielkości buta do rozmiaru stópki. Pamiętajmy, że nie należy wybierać produktów, gdzie zapiętek jest twardy. Równie odpowiednim modelem wydaje się bucik, gdzie cholewka będzie wykonana z miękkiej skóry. Całość musi współpracować ze stopą i dodatkowo umożliwiać cyrkulację powietrza.

Jak zadbamy o to, by bucik był odpowiednio dopasowany, warto pomyśleć o jego walorach estetycznych. W kolekcji naszego sklepu dostępne są wyjątkowe modele, idealne na każdą okazję. Znajdziemy tutaj obuwie odpowiednie zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców. Wszystkie niechodki dostępne w naszym asortymencie są odpowiednio przystosowane do potrzeb niemowlęcia.