Wczytuję dane...

Chrzest – jesienne kreacje dla najmłodszych

Chrzest – jesienne kreacje dla najmłodszych

Chrzest – jesienne kreacje dla najmłodszych

Wielu z nas zastanawia się, jakie trendy dominują w tym roku w ubrankach na chrzest dla naszego maluszka. Jako, że zbliża się jesień, postanowiliśmy przeanalizować modne kreacje dla najmłodszych i podsumować, co jest w tym sezonie na topie, a co passe. Na początku winniśmy wziąć pod uwagę, że jesień możemy podzielić na dwa okresy – ciepły i przyjemny oraz zimny i deszczowy. Wczesna jesień przypomina temperaturami końcówkę lata, cieszy pięknymi, złotymi liśćmi i wydaje się zwieńczeniem upałów. Koniec października i listopad mogą przynieść nie tylko deszcze i burze, ale nawet śnieg. Planując uroczystość naszego maluszka musimy mieć na uwadze zmienną temperaturę.

Niezależnie od pogody, ubranko do chrztu dla maluszka winno być wygodne, przewiewne i oczywiście schludne. Weźmy pod uwagę, iż chrzest to bardzo ważna uroczystość kościelna. Nie powinniśmy, zatem ubierać naszego dziecka w przesadnie jaskrawe kolory – stonowane barwy również mogą wyglądać ciekawie i stylowo. Nie jest powiedziane, że musi to być koniecznie biel. Wręcz przeciwnie – większość odchodzi już od tradycyjnych, jasnych ciuszków i decyduje się na bardziej praktyczne ubranka, takie, w których dziecko może potem chodzić np. podczas uroczystości rodzinnych. Również tegorocznej jesieni dominują barwy ciepłe, pastelowe takie jak wszelkie odcienie ecru, pudrowego różu, a także… błękitu.

Zależnie od dokładnej pory chrztu, winniśmy wybrać ubranko przewiewne, wygodne i dopasowane, ale również odpowiednie do temperatury. Jeżeli ciężko nam określić, czy w danym dniu będzie ciepło i słonecznie, czy też będzie padał deszcz, warto zakupić ubranko kilkuczęściowe. W razie nagłego wzrostu temperatury, zawsze możemy zdjąć wierzchnią warstwę. Dzięki temu nasze dziecko nie przegrzeje się, a tym samym cała uroczystość będzie dla niego komfortowa. Warto również zwrócić uwagę, by w zestawie była dostępna czapeczka. Dodatek ten, zarówno w ciepłe jak i chłodne dni, ochroni główkę naszego maluszka przed deszczem, wiatrem, śniegiem bądź temperaturą.

Już od wielu sezonów w ubrankach dziecięcych, nieprzerwane króluje bawełna. Materiał ten jest nie tylko miękki i miły w dotyku. Bawełna również nie gryzie, świetnie odprowadza wilgoć, a także pozwala zachować naturalną temperaturę ciała. W bawełnianych ubrankach nasze dziecko będzie czuć się pewnie i swobodnie, a tym samym cała uroczystość minie mu w miłej atmosferze.

Tegorocznej jesieni dominują ubranka klasyczne, eleganckie. Tego typu stroje podkreślają rangę uroczystości, a dodatkowo sprawiają, że nasz maluszek wygląda olśniewająco. Dla młodego dżentelmena idealnym strojem będzie jasna, pastelowa koszulka np. błękitna, bawełniane body pod spód, oraz jasne spodenki. Nie jest powiedziane, iż koszulka i spodenki muszą mieć taki sam kolor – wręcz przeciwnie. Koszulka w kolorze błękitu świetnie zgra się ze spodenkami o barwie jasno-brązowej. Na całość możemy założyć luźną marynareczkę. W razie upałów okrycie wierzchnie możemy zdjąć. Kilkuczęściowy komplet zagwarantuje nam, że dziecko będzie odpowiednio przygotowane na każdą temperaturę.

Jeżeli chodzi o dziewczynki, mają one znacznie „bogatsze stroje”. Rodzice lubią, jak ich córeczki wyglądają jak małe księżniczki. Musimy jednak pamiętać, że chrzest to nie rewia mody i należy starannie dobrać kreację dla maluszka. Dla dziewczynki idealnie sprawdzi się pastelowa sukieneczka o delikatnych, subtelnych zdobieniach. W pasie kreacja może być przecinana kolorową wstążeczką, lekko wyróżniającą całość. Na wierzch możemy ubrać naszemu dziecku jasną marynareczkę, bądź idealnie skrojony, ażurkowy sweterek.

Na rynku dostępne jest wiele eleganckich kreacji, przeznaczonych zarówno dla niej jak i dla niego. Kupując idealny strój dla naszego maluszka, zwróćmy uwagę, że dziecko w tym wieku bardzo szybko rośnie. Warto również dokładnie przeanalizować wybrane ubranko, czy nie ma ono zamków, napów oraz guziczków, umiejscowionych w takich miejscach, które przyczyniałyby się do dyskomfortu dziecka w trakcie poruszania się.