Wczytuję dane...

O czym pamiętać przygotowując chrzest dziecka

O czym pamiętać przygotowując chrzest dziecka
Każdy rodzic przynajmniej raz w życiu staje przed wyzwaniem, jakim jest organizacja uroczystości z okazji Chrztu Świętego ich pociechy. Wbrew temu, co mówią inni, wystarczy trzymać się planu, a o niczym nie zapomnimy. Szykując się na ten ważny dzień musimy mieć na uwadze, że ta chwila musi być komfortowa przede wszystkim dla naszego małego księcia bądź małej księżniczki. Prawdziwa organizacja zaczyna się wtedy, gdy ustalimy już termin. Zależnie od naszych upodobań, a także daty urodzin maluszka, możemy wybrać te cieplejsze miesiące, jak i samą zimę. W zależności od tego, jaka pogoda będzie panowała za oknem, taki wybierzemy docelowy strój dla dziecka. Planując termin warto wziąć pod uwagę również wiek dziecka. Maluch do trzeciego miesiąca życia jest mniej ruchliwy – istnieje większe prawdopodobieństwo, że prześpi cała uroczystość. Starsze niemowlę jest odporniejsze fizycznie, a co za tym idzie dużo bardziej ciekawsze. Roczny maluch będzie, zatem ruchliwy i ciekawski – nie wytrzyma całej mszy oraz uroczystości siedząc grzecznie na kolanach.
Jeżeli wszystkie formalności mamy już za sobą, warto zastanowić się, komu przypadnie zaszczyt bycia rodzicami chrzestnymi. Niektóre rodziny do tej pory praktykują, iż to właśnie matka chrzestna kupuje maleństwu ubranko na chrzest. Oczywiście nie jest to obowiązkiem. Warto takie kwestie rozwiązać zanim nastąpi ceremonia.
Jeżeli zastanowiliście się, jakich gości zaprosicie oraz co będzie w menu, warto zastanowić się w ogóle nad miejscem przyjęcia. Niewątpliwie wygodniejszym rozwiązaniem dla naszego dziecka jest przyjęcie w domu. Po powrocie z kościoła możemy przebrać maluszka w odświętne, ale nieco bardziej komfortowe ubranka. Dodatkowo w każdej chwili możemy położyć naszą córkę bądź syna do łóżeczka. Oddzielny pokój sprawi, że nie będzie powodu by przerywać uroczystość, a jednocześnie dziecko będzie miało własne miejsce gdzie może odpocząć czy nawet się przespać. Obiad w domu pozwoli nam zaoszczędzić nieco pieniędzy, które możemy następnie spożytkować na prezent dla naszego maleństwa. Bardziej problematyczną opcją jest przygotowanie przyjęcia w restauracji. Chociaż w tym przypadku unikniemy wielogodzinnego siedzenia w kuchni, możliwe, że wrócimy do domu jeszcze bardziej zmęczeni. W restauracji nie mamy za wiele miejsca by przewinąć, nakarmić czy ułożyć maleństwo do snu. Dodatkowo musimy nieustannie nosić ze sobą ubranka zapasowe.

Ważnym, o ile nie najważniejszym aspektem jest dobór odpowiedniego ubranka dla dziecka. Pamiętajmy, że powinniśmy kierować się przede wszystkim kwestią praktyczną. Od zalania dziejów rodzice wybierali dla swoich pociech ubranka w jasnych barwach. Kiedyś dopuszczalna była tylko i wyłącznie biel. Obecnie możemy wybrać dowolny, odświętny komplet w jasnych, pastelowych kolorach. Dlaczego tak ważny jest kolor? To właśnie biel symbolizuje czystość, radość oraz światłość. Oczywiście to tylko tradycja, możemy wybrać ubranka w dowolnym kolorze, jaki przyjdzie nam na myśl. Musimy mieć jednak na uwadze, że za jakiś czas nasza córka bądź syn będą chcieli zobaczyć zdjęcia z tej uroczystości.

Ubiór dziecka powinien być dopasowany przede wszystkim do pory roku. Wiadomo, że w zimie dużo lepiej sprawdzi się sukieneczka z polaru czy dodatkowy ażurkowy sweterek. Latem natomiast warto pomyśleć o lnianych kompletach – przewiewnych, wygodnych, a przede wszystkim umożliwiający oddychanie skóry. Nigdy nie należy ubierać dziecka na cebulkę. Ryzykujemy wtedy, że nasze maleństwo po prostu się przegrzeje. Pamiętajmy, że w kościele jest o wiele zimniej, aniżeli na samym dworze. Nawet, jeżeli jest lato, dziecko powinno posiadać kocyk.
Chrzest to wyjątkowa uroczystość, na która wymaga się w odpowiedni sposób przygotowania zarówno rodziców, chrzestnych jak i dziecka. Co, jest niezbędne w przypadku wyprawy do kościoła? Niewątpliwie potrzebna nam będzie świeca do chrztu. W naszym sklepie znajdziecie Państwo wiele wyjątkowych modeli, udekorowanych subtelnym, złotym motywem. Oczywiście do świeczki przyda się okapnik, tak by gorący wosk nie spływał nam po rękach, czy też przypadkiem nie zalał delikatnego ciałka maleństwa. Do każdego zestawu dołączone są specjalne naklejki z literkami, dzięki którym możemy udekorować wybrany model imieniem naszego maleństwa. Tego typu świeca będzie stanowiła przepiękną pamiątkę na całe życie. Ważnym aspektem są również szatki do chrztu. Te najczęściej kupowane są przez chrzestnych. Dostępne w naszej ofercie produkty wykonane zostały z najwyższej jakości atłasu. Na uwagę zasługują ręcznie haftowane aplikacje. Wybrane modele posiadają subtelną koronkę, która nadaje całości niepowtarzalnego charakteru. Szatki chrzcielne dostępne są pod postacią praktycznych ubranek bądź serduszek lub kwadracików. Każdy rodzic musi pamiętać również o pamiątce dla maluszka z okazji tak ważnej dla niego uroczystości. Może być to ręcznie haftowany obrazek, kartka z życzeniami czy złoty łańcuszek.
Nigdy nie należy zostawiać zakupów dotyczących maluszka na ostatnią chwile. Zdarza się, że ostatni dzień poświęcamy na dopracowanie samego przyjęcia w domu, zapominając o takich drobiazgach jak kocyk czy świeca.