Wczytuję dane...

Papcie

Małe stópki maluchów 

Dbanie o stopy wiąże się z różnymi zabiegami u dorosłych, takimi jak peeling, czy kremowanie pięt, co ma je ochronić przed wysuszeniem. Wielu z nas miewa także problemy ze zbyt zimnymi stopami, a niektórzy to już nawet są zmuszeni spać w skarpetkach i to dość grubych. Dla osób starszych zaś wymyślono bambosze, a nawet takie kapcie do spania, żeby było im dostatecznie ciepło, zwłaszcza zimą. Okazuje się, że o stopy należy dbać także u dzieci, zwłaszcza u bardzo maleńkich. Ich małe stópki, także narażone są na zbytnie ochłodzenie, a nawet mogą spowodować przeziębienie, jeśli nie są dostatecznie chronione przed zbyt niskimi temperaturami. Nie chodzi tu jednak tylko o spacery zimą po parku, ale także o zwyczajne spanie w łóżeczku z bosymi stopami, jeśli chodzi o niemowlęta, to niedopuszczalne nawet latem. Kolejny problem stanowić może dobre wykształcenie się stópek małego dziecka, a o to warto już zadbać od pierwszych chwil po narodzinach. To dlatego matki często gimnastykują swoje dzieci, także kiedy biorą je na ręce, albo podtrzymują delikatnie ucząc maluszka chodzić. Wydawać by się mogło, to niedorzeczne, ale ma na celu wspieranie mięśni o dziecka, aby to mogło potem lepiej i szybciej się rozwijać.

Praktyczne buciki na jesień dla niemowląt

To takie małe cudeńka, ale dobrze przygotowane dla małych stópek. Mają one dość solidnie wykonaną podeszwę, tak żeby noga dziecka była w stanie stabilizować się, niejako przy okazji, kiedy ów bucik jest założony. Nie może to być jednak zbyt twarde obuwie, bo niemowlęta dość szybko rosną. A także rozmiar ich stópek powiększa się praktycznie z tygodnia na tydzień. Trzeba więc zadbać o ich wygodę, a także dość często mierzyć centymetrem, albo za pomocą innego rodzaju miarki, wielkość ich stópek. Stopa maluszka powinna mieć luz, ale także warto zwrócić uwagę na miękką wkładkę w tym jakże to słodkim, bo malutkim obuwiu. Szczególnie delikatne i eleganckie są buciki do Chrztu św. i są one białe, delikatne, a także często przypominające wykonane z jedwabiu, albo atłasowe.

Różne materiały

Obuwie, także takie dla dzieci, może być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Niektóre buciki mogą być z włóczki, albo specjalnie dobranych, wysokiej jakości materiałów, przeznaczonych dla dzieci kilkumiesięcznych. Mieszanki surowców, z których uszyte zostały buciki, to zależne od tego, czy mają one być elastyczne, a także dla jakiego dziecka, zostały one przeznaczone. W niektórych przypadkach można mówić o obuwiu dla dzieci leżących jeszcze w beciku, które nie chodzą i nie raczkują, gdyż są jeszcze zbyt maleńkie. W tym, początkowym stadium rozwoju noworodków, potrzebują one obuwia, które jest jakby nieco grubszym rodzajem skarpetek, nie pełniącym funkcji obuwia do chodzenia, ale bardziej dla ozdoby. Dla nieco starszych dzieci, już ma znaczenie każdy niemal szczegół i to nie tylko ze względu na to, że dziecko może już zwracać uwagę na swoje buciki, ale także dlatego, że pełnić mają one nieco inna, bardziej istotną dla rozwoju dziecka funkcję.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Papcie

22,99 PLN

Papcie

22,99 PLN

Papcie

22,99 PLN

Papcie

22,99 PLN

Papcie

22,99 PLN